Home office w sypialni? Proste i tanie rozwiązanie dla małego wnętrza

Home office w sypialni? Proste i tanie rozwiązanie dla małego wnętrza

Zdecydowałaś, że jako odpowiedzialny obywatel będziesz pracować z domu, ale od czasów szkolnych nie siedziałaś przy biurku w domu, nie masz odpowiedniego miejsca, w którym mogłabyś urządzić swoje domowe biuro? A myślałaś o sypialni?

 

Sypialnia wydaje się bardzo fajnym rozwiązaniem! Ma zamykane drzwi, którymi możesz odciąć się od reszty domowników, ma okno, które zapewni Ci naturalne oświetlenie, prawdopodobnie masz tam niewiele „rozpraszaczy” – telewizor, lodówka i inne kuszące elementy wyposażenia domu pozostają za zamkniętymi drzwiami. Z tego wynika kolejna korzyść – jeśli chcesz zrobić sobie przerwę na śniadanie lub obiad, wychodzisz do innego pomieszczenia. Łatwiej Ci więc wydzielić osobne strefy na pracę i przerwę, co w przypadku pracy z salonu połączonego z aneksem kuchennym będzie trudne.

 

Przygotowałam dla Ciebie przykładowy projekt kącika biurowego w sypialni. Wykorzystałam w nim meble z sieci IKEA, w której można kupić tanie meble, i która dowozi je do domu.

Biurko ustawiłam tuż obok łóżka. Tutaj sytuacja jest idealna dla osoby praworęcznej – okno znajduje się po lewej stronie. Nad biurkiem i nad łóżkiem powiesiłam szafki w systemie EKET – możesz je wykorzystać jako miejsce do przechowywania materiałów biurowych i dokumentów. Żeby przełamać nieco sztywną „biurowość” segregatorów, na wierzchu szafek proponuję ustawić książki! Dzięki temu w sypialni od razu robi się przytulniej.

 

Nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu. Lampki do czytania w łóżku umieściłam na ścianie, bo ze względu na wstawienie tutaj biurka zabrakło miejsca na szafki nocne. Na biurku ustawiłam dodatkową lampkę doświetlającą miejsce pracy w pochmurny dzień.

I, żeby dodać smaczku całości, zaproponowałam ciemny kolor na ścianie za wezgłowiem łóżka, na którym pięknie odcinają się jasne szafki i biurko. Całość uzupełniłam plakatem, przybornikiem na materiały biurowe i roślinami.

 

Co z tym wszystkim zrobić, gdy wrócisz już do normalnej pracy? Biurko może Ci posłużyć jako toaletka, wystarczy, że postawisz na nim stojące lustro, a szafki możesz wypełnić książkami lub roślinami.

 

Kosztorys:

Biurko LINNMON/ALEX 120×60 cm 283 zł

Krzesło biurowe LANGFJALL – 349 zł

Lampa biurkowa SKURUP – 80 zł

Szafka z 4 przegrodami EKET – 170 zł

Szafka z 1 przegrodą EKET (8 sztuk) – 8×70 zł = 560 zł

Plakat 30×40 cm z ramką – 59 zł + 69 zł = 128 zł

ŁĄCZNIE: 1570 zł

 

Pamiętaj, żeby śledzić mnie na bieżąco na moim Facebooku i Instagramie! Zapisz się również na newsletter (okienko na dole strony), żeby otrzymać darmową kartę pracy nad inspiracjami i mieć co tydzień linki do wszystkiego, co dla Ciebie tworzę.