Po co Ci architekt wnętrz? Dlaczego warto pomyśleć o takiej współpracy?

Po co Ci architekt wnętrz? Dlaczego warto pomyśleć o takiej współpracy?

Gdy jesteś chora, idziesz do lekarza, gdy zepsuje Ci się auto – do mechanika, a tort zamawiasz w pracowni cukierniczej. Gdy zbliża się czas urządzania mieszkania, idziesz do architekta wnętrz, czy próbujesz sama?

 

Dlaczego warto rozważyć współpracę z architektem wnętrz?

W jednym z największych internetowych sklepów z wyposażeniem łazienek w kategorii “baterie umywalkowe” jest 3292 produktów. 3292 samych baterii umywalkowych! A to tylko jedna z wielu rzeczy, które musisz zakupić, żeby łazienka działała.  Do tego jeszcze trzeba pomyśleć o tym, jak te elementy będą ze sobą współgrać, jaką odległość powinna mieć wylewka od brzegu umywalki i jaki dobrać do tego syfon. Nie wspominając już o decyzji, czy powinna być to bateria natynkowa, podtynkowa, stojąca czy naumywalkowa i jakie konsekwencje to za sobą niesie.

 

Współpraca ze mną pomoże Ci uniknąć wielu błędów i da Ci narzędzia do podejmowania świadomych decyzji dotyczących Twojego domu.

Kiedy rezerwować termin współpracy?

Sytuacja idealna to zamknięcie projektu przed ostatecznym terminem zgłaszania u dewelopera poprawek lokatorskich lub – w przypadku projektów indywidualnych – przed wykonaniem ścian działowych i wewnętrznych instalacji. Proces projektowy to około 2-3 miesiące, na wolny termin u mnie też często trzeba poczekać. W idealnym świecie powinnaś zgłosić się do mnie na pół roku przed terminem wprowadzania poprawek lokatorskich.


Ale nie wszyscy kupują mieszkanie na etapie „dziury w ziemi” (i doskonale to rozumiem, bo często jest to jak kupowanie  kota w worku). Zgłoszenie się później również ma sens! Zwłaszcza wtedy, gdy budynek już stoi i jest już co mierzyć (inwentaryzować). Warto natomiast mieć na uwadze, że sam proces projektowy chwilę trwa, więc zgłaszanie się do mnie z informacją, że za tydzień wchodzi ekipa i w sumie nie wiesz, co im powiedzieć, nie ma większych szans na powodzenie 🙂

Jak przygotować zapytanie?

Po pierwsze: zapoznaj się z moją ofertą! Sprawdź, jakie rodzaje projektów tworzę i w jakich są one cenach.

Po drugie: opowiedz mi o swoim domu/mieszkaniu. Podaj lokalizację, stan zaawansowania budowy, metraż. Daj znać, jaki rodzaj projektu Cię interesuje, czy zastanawiasz się nad projektem całości czy wybranych pomieszczeń.

Po trzecie: daj znać, jakie terminy Cię trzymają, na kiedy masz już umówioną ekipę remontową, kiedy jest termin oddania mieszkania lub wprowadzania poprawek lokatorskich.

Po czwarte: pytaj! o wszystko, co budzi Twoje wątpliwości. Na każdą chętnie odpowiem 🙂

zarosastudio@gmail.com

tel. 501 753 102

Zapisz się do mojego newslettera, a otrzymasz kartę pracy z inspiracjami!

Pamiętaj, żeby śledzić mnie na bieżąco na moim Facebooku i Instagramie! Zapisz się również na newsletter (okienko na dole strony), żeby otrzymać darmową kartę pracy nad inspiracjami i mieć co tydzień linki do wszystkiego, co dla Ciebie tworzę.