dom z kuchnią ikea

Od samego początku przyjęliśmy założenie, że meble w kuchni będą z IKEA. Projektowanie rozpoczęliśmy od wizyty w sklepie, zawężyliśmy wybór frontów do jednej serii i na etapie wizualizacji podejmowaliśmy decyzję o tym, czy wybrać fronty szare czy kremowe. Ostatecznie padło na te drugie.
 
Wzorzyste płytki na podłodze ładnie korespondują ze szkliwionymi kwadratami w przestrzeni międzyszafkowej, a złote dodatki dodają całości elegancji.

W tej kuchni bardzo istotnym elementem był Thermomix, który jest podstawowym narzędziem używanym przez domowników. Z tego względu zdecydowaliśmy się na niezachowywanie klasycznego trójkąta roboczego (lodówka – zlew – kuchenka) na rzecz trójkąta thermomiksowego (lodówka – zlew – thermomix). Oczywiście nie rezygnowaliśmy z płyty indukcyjnej i piekarnika, ale to nie one grają tutaj pierwsze skrzypce.

Dla domowników bardzo ważny był duży stół, przy którym może spotkać się cała rodzina. Ustawiliśmy go blisko kuchni, żeby spotkania w dużym gronie nikogo nie wykluczały.