Po co Ci architekt wnętrz?

Po co Ci architekt wnętrz? Dlaczego warto pomyśleć o takiej współpracy?

Gdy jesteś chora, idziesz do lekarza, gdy zepsuje Ci się auto – do mechanika, a tort zamawiasz w pracowni cukierniczej. Gdy zbliża się czas urządzania mieszkania, idziesz do architekta wnętrz, czy próbujesz sama?

Dlaczego warto rozważyć współpracę z architektem wnętrz?

W jednym z największych internetowych sklepów z wyposażeniem łazienek w kategorii “baterie umywalkowe” jest 3292 produktów. 3292 samych baterii umywalkowych! A to tylko jedna z wielu rzeczy, które musisz zakupić, żeby łazienka działała.  Do tego jeszcze trzeba pomyśleć o tym, jak te elementy będą ze sobą współgrać, jaką odległość powinna mieć wylewka od brzegu umywalki i jaki dobrać do tego syfon. Nie wspominając już o decyzji, czy powinna być to bateria natynkowa, podtynkowa, stojąca czy naumywalkowa i jakie konsekwencje to za sobą niesie.

Współpraca ze mną pomoże Ci uniknąć wielu błędów i da Ci narzędzia do podejmowania świadomych decyzji dotyczących Twojego domu.
Kiedy rezerwować termin współpracy?

Sytuacja idealna to zamknięcie projektu przed ostatecznym terminem zgłaszania u dewelopera poprawek lokatorskich lub – w przypadku projektów indywidualnych – przed wykonaniem ścian działowych i wewnętrznych instalacji. Proces projektowy to około 2-3 miesiące, na wolny termin u mnie też często trzeba poczekać. W idealnym świecie powinnaś zgłosić się do mnie na pół roku przed terminem wprowadzania poprawek lokatorskich.

Ale nie wszyscy kupują mieszkanie na etapie „dziury w ziemi” (i doskonale to rozumiem, bo często jest to jak kupowanie  kota w worku). Zgłoszenie się później również ma sens! Zwłaszcza wtedy, gdy budynek już stoi i jest już co mierzyć (inwentaryzować). Warto natomiast mieć na uwadze, że sam proces projektowy chwilę trwa, więc zgłaszanie się do mnie z informacją, że za tydzień wchodzi ekipa i w sumie nie wiesz, co im powiedzieć, nie ma większych szans na powodzenie 🙂

Jak przygotować zapytanie?

Po pierwsze: zapoznaj się z moją ofertą! Sprawdź, jakie rodzaje projektów tworzę i w jakich są one cenach.

Po drugie: opowiedz mi o swoim domu/mieszkaniu. Podaj lokalizację, stan zaawansowania budowy, metraż. Daj znać, jaki rodzaj projektu Cię interesuje, czy zastanawiasz się nad projektem całości czy wybranych pomieszczeń.

Po trzecie: daj znać, jakie terminy Cię trzymają, na kiedy masz już umówioną ekipę remontową, kiedy jest termin oddania mieszkania lub wprowadzania poprawek lokatorskich.

Po czwarte: pytaj! o wszystko, co budzi Twoje wątpliwości. Na każdą chętnie odpowiem 🙂

Uzyskaj darmową wycenę

Mój cennik jest jawny, ale jeśli zastanawiasz się, jak zaaplikować go do Twojego domu czy mieszkania, napisz do mnie. Przygotuję dla Ciebie personalizowaną ofertę.

Zarosa Studio to pracownia architektury wnętrz prowadzona przez Kasię Zarosę. Zajmujemy się kompleksowym projektowaniem wnętrz mieszkalnych. Jesteśmy kreatywni i konkretni, pracujemy na zadanym budżecie i konkretnych produktach.

Jestem dostępna
Skontaktuj się