Oferta

proces projektowy

Pamiętaj, że to będzie współpraca – Twoje zaangażowanie w proces projektowy jest niezbędne, to Ty będziesz podejmować dezycje projektowe i wyznaczać kierunki. Ja Cię wysłucham, wiem, jakie zadać pytania w odpowiednich momentach, umiem doradzić, wskazać plusy i minusy poszczególnych rozwiązań, ale nie podejmę za Ciebie decyzji.


Projekt koncepcyjny składa się z etapów 1, 2 i 3.

Projekt kompleksowy obejmuje etapy 1, 2, 3 i 4.


**podane procentowe wysokości rat dotyczą projektu kompleksowego. W przypadku projektu koncepcyjnego rozliczamy się w trzech równych ratach

ETAP 1 - analizy wstępne

Po podpisaniu umowy i opłaceniu pierwszej faktury za rezerwację terminu (10%**) zaczynamy od stacjonarnej* rozmowy o Twoich potrzebach, oczekiwaniach i marzeniach. Omawiamy funkcjonalności, które mają się pojawić w Twoim wnętrzu i inspiracje, które zebraliście. Po tej rozmowie, jeśli to tylko możliwe, robię inwentaryzację mieszkania lub domu, dokładnie go mierzę, zaznaczam wszystkie istniejące instalacje, robię zdjęcia.

Podsumowaniem tego etapu są:

– założenia do projektu w formie pisemnej, które musisz przeczytać, sprawdzić i zaakceptować

– moodboardy, czyli graficzna reprezentacja ustaleń dotyczących stylistyki wnętrza – tutaj również czekam na Twój komentarz

*Jeśli dom lub mieszkanie znajduje się dalej niż 50 km od Krakowa, muszę doliczyć dodatkową kwotę za przyjazd na miejsce. Możemy też umówić się na spotkanie online, a wnętrze zmierzysz samodzielnie na podstawie mojej instrukcji.

ETAP 2 - układy funkcjonalne

Po ustaleniu warunków brzegowych przechodzimy do właściwego projektowania. Na podstawie wytycznych z pierwszego etapu tworzę dla Ciebie trzy* układy funkcjonalne, na których zobaczysz ogólną koncepcję rozmieszczenia poszczególnych elementów: mebli wolnostojących, mebli na wymiar, armatury, sanitariatów, sprzętów, oświetlenia i niektórych elementów dekoracji. Zaproponuję Ci też wstępnie posadzki. Takie rzuty otrzymujesz kompletnie zwymiarowane i opisane w sposób ogólny – celem jest ustalić, co się we wnętrzu zmieści.

 

*Proponuję trzy układy, jeśli to tylko możliwe. Czasem, w przypadku pojedynczych pomieszczeń, warunki we wnętrzu są takie, że nie ma możliwości zrobić ich aż trzech. Odpowiednio wcześniej Cię o tym poinformuję.

 

Ten etap kończy się wyborem przez Ciebie jednego z trzech układów i wprowadzeniem w niego ewentualnych poprawek. Po zaakceptowaniu ostatecznego układu funkcjonalnego nie będzie już go można modyfikować na kolejnych etapach. Drugi etap kończy się opłaceniem przez Ciebie drugiej raty za projekt w wysokości 30%** ceny.

ETAP 3 - wizualizacje

To etap, na który wszyscy klienci czekają z niecierpliwością 🙂 Dla mnie oznacza on najwięcej pracy. Zaczynam od modelowania w programie do projektowania 3D wnętrza Twojego domu na podstawie zaakceptowanego układu funkcjonalnego. Po ustawieniu wszystkich elementów i wymyśleniu, jak mają wyglądać zabudowy stałe, nadaję im materiały. Mam w pracowni ogromną kolekcję próbników i z nich korzystam, a gdy nie mam czegoś na miejscu – jadę i sprawdzam to na żywo w sklepie. Proponuję Ci elementy, materiały i meble do których sama mam zaufanie i które widziałam na własne oczy. 

 

Potem, za pomocą programu do wizualizacji, przygotowuję dla Ciebie zestaw realistycznych obrazków pokazujących zależności pomiędzy kolorami i materiałami. Równolegle do wizualizacji przedstawiam Ci kosztorys wraz z linkami do sklepów. Będę Cię zachęcać, żeby kluczowe elementy, takie jak płytki, podłogi, płyty meblowe, sofy zobaczyć na żywo. Dlatego szykuj się na wycieczkę do sklepu 🙂 

 

Do wizualizacji masz dwie tury poprawek, a w każdej z tur możesz zgłosić nielimitowaną ilość uwag. Ważne jest tylko to, że nie możemy już zmienić zaakceptowanego układu funkcjonalnego.

 

Ten etap kończy się zaakceptowaniem trzeciej, ostatecznej tury wizualizacji, na podstawie której rysuję rysunki techniczne, i opłaceniem przez Ciebie trzeciej faktury w wysokości 30%** ceny.

ETAP 4 - rysunki techniczne

Po zaakceptowaniu wizualizacji kończy się Twoje duże zaangażowanie w proces projektowy. Mam już komplet informacji, teraz muszę przenieść je na język zrozumiały dla ekipy wykonawców, stolarzy i instalatorów. Przygotowuję dla Ciebie komplet rysunków technicznych niezbędnych do realizacji projektu. Ilość i konkretne opracowania zależą od tego, co ostatecznie we wnętrzu zaplanujemy. Zwykle rysuję trzy zestawy:

1. rzuty: aranżacji, ułożenia podłóg, sufitów podwieszanych, schematy elektryki, hydrauliki, malowania ścian i okładzin ściennych

2. widoki każdej ze ścian z rozmieszczeniem poszczególnych elementów

3. projekty mebli na wymiar i detale techniczne

 

Ten etap kończy się przekazaniem kompletu rysunków w formacie .PDF i opłaceniem przez Ciebie ostatniej faktury w wysokości 30%** ceny.

 

 

Opieka poprojektowa

Niezależnie od tego jaką opcję wybierzesz, nie zostawiam Cię samego! Dla każdego wariantu projektu oferuję roczną gwarancję na listę elementów – jeśli przez rok od zakończenia projektowania jakiś mebel lub płytka zaakceptowane przez Ciebie podczas współpracy zostaną wycofane ze sprzedaży, nieodpłatnie znajdę zamiennik.

 

Jeśli zdecydujesz się na projekt kompleksowy, mogę dodatkowo zaproponować Ci spotkanie z omówieniem rysunków technicznych, na które możesz zaprosić np. szefa ekipy wykonawczej czy stolarza. Takie spotkanie wyceniam indywidualnie, w zależności od stopnia skomplikowania projektu.

 

Jeśli szukasz pomocy przy realizacji projektu i zastanawiasz się nad zleceniem również nadzoru, napisz do mnie, zobaczymy, co da się zrobić 🙂

Uzyskaj darmową wycenę

Mój cennik jest jawny, ale jeśli zastanawiasz się, jak zaaplikować go do Twojego domu czy mieszkania, napisz do mnie na kontakt@zarosastudio.pl. Przygotuję dla Ciebie personalizowaną ofertę.

Zarosa Studio to pracownia architektury wnętrz prowadzona przez Kasię Zarosę. Zajmujemy się kompleksowym projektowaniem wnętrz mieszkalnych. Jesteśmy kreatywni i konkretni, pracujemy na zadanym budżecie i konkretnych produktach.

Jestem dostępna
Skontaktuj się